Osmanlı Batılılaşması Bağlamında 18.Yüzyılın İkinci Yarısında İstanbul (Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid Devri Eserleri)

Mert Ağaoğlu

Responsive image
FİYAT
ÜCRETSİZ
YAZAR
Mert Ağaoğlu
TARİH
2018-05-12
ISBN
6052967652
DİL
TÜRK
DOSYA FORMATI
3,19 MB
BİÇİM
FB2 EPUB PDF

KİTAP AÇIKLAMASI

18. YÜZYILIN İKİNCİ YARISINDA İSTANBUL Osmanlı İmparatorluğu 18. yüzyıla, savaşlarda alınan mağlubiyetler neticesinde imzalanan anlaşmalarla ilk kez büyük toprak kayıpları yaşayarak girmişti. Bu yüzyılda özellikle Osmanlı askerî teknolojisinin Batı karşısında gerilediği gözlemlenmektedir. Batı üzerindeki nüfuzunu ve üstünlüğünü kaybeden Osmanlı, gözünü Avrupa’ya özellikle de Fransa’ya çevirmiş, bu yüzyılda askerî eğitim ve sanat alanında yenileşme çabaları yaşanmıştır. Batılılaşma çabaları olarak da adlandırılan bu yenileşme hareketleri içinde mimarî önemli bir yer tutmaktadır. 18. yüzyılın ikinci yarısında bu durumu somut olarak yansıtan pek çok eser vücuda getirilmiştir. Bu eser, Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid devirlerinde İstanbul’da inşa edilmiş eserleri Osmanlı Batılılaşması bağlamında ortaya koymayı amaçlamaktadır. Bunun yanında, çalışmada adı geçen eserler bulundukları bölge ve banîleri açısından da mukayese edilmiştir.

...bul'da inşa edilmiş eserleri Osmanlı Batılılaşması bağlamında ... Osmanlı Batılılaşması Bağlamında 18.Yüzyılın İkinci Yarısında... ... ... 23.12 TL. Bu eser, Sultan 3. Mustafa ve Sultan 1. Abdülhamid devirlerinde İstanbul'da inşa edilmiş eserleri Osmanlı Batılılaşması bağlamında ortaya koymayı amaçlamaktadır. 22.10 TL. Bu eser, Sultan 3. Mustafa ve Sultan 1. Abdülhamid devirlerinde İstanbul'da inşa edilmiş eserleri Osmanlı Batılılaşması bağlamında ortaya koymayı amaçlamaktadır. Osmanlı Batılılaşması Bağlamında 18.Yüzyılın İkinci Yarı ... Osmanlı Batılılaşması Bağlamında 18.Yüzyılın İkinci Yarısında... ... . Osmanlı Batılılaşması Bağlamında 18.Yüzyılın İkinci Yarısında İstanbul. Bu eser, Sultan 3. Mustafa ve Sultan 1. Abdülhamid devirlerinde İstanbul'da inşa edilmiş eserleri Osmanlı... Arkadaş Kitabevi > Kitap > Cinius Yayınları > Osmanlı Batılılaşması Bağlamında 18.Yüzyılın İkinci Yarısında İstanbul; (Sultan III. Mustafa Ve Sultan I. Abdülhamid Devri Eserleri). 26.52 TL. Bu eser, Sultan 3. Mustafa ve Sultan 1. Abdülhamid devirlerinde İstanbul'da inşa edilmiş eserleri Osmanlı Batılılaşması bağlamında ortaya koymayı amaçlamaktadır. 23.80 TL. Bu eser, Sultan 3. Mustafa ve Sultan 1. Abdülhamid devirlerinde İstanbul'da inşa edilmiş eserleri Osmanlı Batılılaşması bağlamında ortaya koymayı amaçlamaktadır....