50 Soruda Maddenin Evrimi

Kerem Cankoçak

Responsive image
FİYAT
ÜCRETSİZ
YAZAR
Kerem Cankoçak
TARİH
2019-06-29
ISBN
6055888602
DİL
TÜRK
DOSYA FORMATI
8,35 MB
BİÇİM
FB2 EPUB PDF

KİTAP AÇIKLAMASI

İtü Fizik Mühendisliği öğretim üyesi Kerem Cankoçak 50 Soruda Maddenin Evrimi’nde, “madde”yi, atomaltı parçacıklardan evrenin kısa tarihine geniş bir bağlamda, güncel araştırmalar ve problemler ışığında ele alıyor. Işınım (radyasyon) madde midir ya da biz gözlemlediğimizde, aynı anda her yerde olduğunu varsaydığımız elektronlar? Değilse, materyalist dünya anlayışı geçersiz mi kalır? Elektronların maddi varlıkları var mıdır? Bu inanılmaz küçük parçacıklar elektrik olgusundan sorumludur, ancak bildiğimiz madde tanımına hiç uymazlar. Maddi olmayan varlıklar var mıdır? Varsa, bunlara ne dememiz gerekir? Peki, insan duygu ve davranışlarının maddi temelleri var mıdır? Toplum yasaları ve fizik yasaları arasında bir bağlantı kurulabilir mi? Kaos nedir, belirlenemezci midir? İçinde yaşadığımız evren sonsuz mu? Çoklu evrenler nedir? Zamanda yolculuk mümkün mü? Bilgi maddi midir?Bilim dinin tersine, her şeyi bildiğini iddia etmez. “Bildiğimiz kadarını biliriz” der bilim. Madde bağlamında neleri bildiğimiz ve neleri henüz bilmediğimiz, bu kitapta en temel düzeyde ortaya konuyor.

...0 TL. Dizinin 18. kitabı olan "50 Soruda Maddenin Evrimi" Prof Dr ... 50 Soruda Maddenin Evrimi - Kerem Cankoçak - Bilim ve Gelecek... ... . Kerem Cankoçak soru ve yanıtlarla Madde'yi mercek altına alıyor. Bilim ve Gelecek "50 Soruda" dizisi ile bilim ve aydınlanma yolculuğuna devam ediyor. Dizinin 18. kitabı olan "50 Soruda Maddenin Evrimi" Prof Dr. Kerem Cankoçak soru ve yanıtlarla Madde'yi mercek... 27.20 TL. İtü Fizik Mühendisliği öğretim üyesi Kerem Cankoçak 50 Soruda Maddenin Evrimi'nde, "madde"yi, atomaltı parçacıklardan evrenin kısa tarihine geniş bir. sonraki. 50 soruda maddenin evrimi. ara. paylaş. Madde, evren, ... 50 Soruda Maddenin Evrimi ... . sonraki. 50 soruda maddenin evrimi. ara. paylaş. Madde, evren, evrim hatta sosyal bilimler için bile Ufuk açıcı bir kitap olmuş. Bir çok soruya cevap vermiş, doyurucu bilgiler sunmuş. İtü Fizik Mühendisliği öğretim üyesi Kerem Cankoçak 50 Soruda Maddenin Evrimi'nde, "madde"yi, atomaltı parçacıklardan evrenin kısa tarihine geniş bir bağlamda, güncel araştırmalar ve problemler... Kitap Önerisi 15 - Yeni Kitabım : 50 Soruda Maddenin Evrimi. Kerem Cankoçak.

İtü Fizik Mühendisliği öğretim üyesi Kerem Cankoçak 50 Soruda Maddenin Evrimi'nde, "madde"yi, atomaltı parçacıklardan evrenin kısa tarihine geniş bir bağlamda... Bilim ve Gelecek "50 Soruda" dizisi ile bilim ve aydınlanma yolculuğuna devam ediyor. Dizinin 18. kitabı olan "50 Soruda Maddenin Evrimi" Prof Dr. Kerem Cankoçak soru ve yanıtlarla Madde'yi mercek... 10 20 30 40 50 100. 25.60 TL. Dizinin 18. kitabı olan "50 Soruda Maddenin Evrimi" Prof Dr. Kerem Cankoçak soru ve yanıtlarla Madde'yi mercek altına alıyor. %20. 50 Soruda Maddenin Evrimi. Kerem Cankoçak. Bilim ve Gelecek Kitaplığı. İtü Fizik Mühendisliği öğretim üyesi Kerem Cankoçak 50 Soruda Maddenin Evrimi'nde, "madde"yi, atomaltı parçacıklardan evrenin kısa tarihine geniş bir bağlamda......